מוסדות וליווי

אילו מוסדות יש לקהילה? ומה טוב בהם?

ישיבה לבחורים

שיעורים בהדרגה מתחילת הדרך. מותאם לפי רמת התקדמות עד שלב של השיעור של ראש הישיבה, שיעור לת״ח מופלגים.

בשיעורים ובלימוד הבחורים יכולים ללמוד אף עם אברכים, אם הגיעו לרמה הנדרשת.

ליווי לכל אחד מרגע הגעתו והדרכה בהמשך הדרך, שילוב של תעסוקה וכן לימוד תעסוקתי כמו לימוד סת״ם, מסגרות ועוד.

כולל אברכים מצויינים

לימוד ברמה גבוהה מאוד לת״ח שמקדישים את כל ימיהם ללימוד תורה. שיעורים שנמסרים לפי רמת לימוד. הלימוד על בסיס של סוגיות שונות ומעמיק מאוד, ייחודי למוסדות אור יקר. כלל הדברים נלמדים ומסוכמים ויוצאים לאור לאחר בירור הסוגיות הנלמדות באמצעות מכון הוצאת ספרים של המוסדות.

מדרשה לבנות

מדרשה לבנות נווה הדסה.

המדרשה מנוהלת ומתופעלת בכל התחומים על ידי הרבנית שולה גיגי תחי׳, עם מסידרות גדולה והמון עזרה וליווי באופן אישי ופרטני לכל בת במדרשייה.

חדר סופרים ומכון סת״ם

הישיבה מקצה חדר מיוחד עבור מי שהשתלם בקורס סת״ם, כך שיוכל לכתוב בישוב הדעת ויוכל לשלב עם זה לימוד בכולל ללא הפרעות ובזבוז זמן והוצאות נוספות.

הישיבה מקצה מקום עבור מכון הנותן שירות לצורך בדיקת ס״ת תפילין ומזוזות, מוכר ומשווק, על מנת לאפשר לסופרים למכור את מה שכתבו וכן ליצור השקה בין הסופרים למכון הסת״ם לתועלת הסופרים.

מרכז הסיוע

לקהילה מרכז סיוע המופעל על ידי רכז קהילתי, שנועדה לסייע לקהילה בחגים ולמי שזקוק. לחבר בין גופי החסד השונים לקהילה, לסייע מול גרומי ממשל וכיו״ב. המרכז משתדל לתת מענה בלתי מוגבל במגוון נושאים.

קו השיעורים

המוסדות הקימו קו שיעורים המשדר מדי יום שיעור יומי שנמסר מאת ראש הישיבה ומאזינים לו מאות תלמידים ברחבי הארץ. בקו זה קיימים שיעורים של רבנים נוספים, שיעורים לנשים ועוד.

סניפים

בצפת קיימים שלושה מוקדים של הקהילה ואף קיימים סניפים הפזורים ברחבי הארץ, שם הרב מגיע ומוסר שיעורים ומדריך כיצד לומדים סוגיא, כיצד רואים ומבינים את דברי הראשונים על בוריים וכיצד ניתן לחדד את חיישני הרגש, לראות את הדברים בהם נדרש להתמקד בזמן לימוד סוגיא.

בנוסף, נמסרים דברי חיזוק בהנהגה ובהשקפה.